Baryt

 baryt_str.jpg

 

 

Po nieudanym rozpoczęciu sezonu i szczegółowej analizie startów w latach ubiegłych wraz z Prezesem Stadniny Koni w Janowie Podlaskim (właścicielem konia Baryt),  podjęliśmy decyzję o zawieszeniu startów konia w obecnym sezonie w konkurencji WKKW.

Była to trudna decyzja. Jednak myśląc o sukcesach na miarę oczekiwań moich jak i hodowcy, jeździec i koń muszą tworzyć duet. Duet oparty  na wzajemnym zaufaniu i chęci współpracy. Moment, w którym zadania stawiane przed koniem przerastają jego możliwości fizyczne bądź też psychiczne powinien być sygnałem do zastanowienia się nad dalszym kontynuowaniem treningów zmierzających do uzyskania najwyższych celów. Takich momentów w dotychczasowej karierze Baryta było sporo stąd decyzja o wycofaniu go z dalszych startów w dyscyplinie WKKW.

Bolesne porażki Baryta przeplatane były spektakularnymi zwycięstwami. Dawało to nadzieję na ustabilizowanie jego formy. Jednak mimo jego ogromnych możliwości,  psychicznie Baryt nie radził sobie z coraz to trudniejszymi zadaniami.

Wśród sukcesów Baryta podkreślić chciałbym zdobycie Mistrzostwa Polski koni sześcioletnich, następnie start w Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Lion d’Angers. Liczne zwycięstwa zawodach krajowych i międzynarodowych na poziomie jednej i dwóch gwiazdek i wreszcie drugie miejsce w krajowych zawodach CNC3* a następnie zwycięstwo w międzynarodowych zawodach CIC3* w Sopocie. Wszystkie te wyniki sprawiają, że bardzo mało polskich koni może  pochwalić się tak licznymi zwycięstwami na poziomie międzynarodowym.

Od tej chwili dalsza kariera Baryta będzie rozwijała się w konkurencji skoków przez przeszkody. Mam nadzieję, że sukcesy tam odnoszone będą na miarę oczekiwań jego nowego jeźdźca, trenera jak i właściciela.

Bardzo mocno chcę podziękować Panu Markowi Treli oraz Panu Jerzemu Urbańskiemu za pomoc i zaufanie, którymi obdarzyli mnie gdy miałem przyjemność pracowania i startowania na Barycie. Mam nadzieję, że kolejne konie hodowli SK Janów Podlaski, z którymi będę miał okazje pracować, będą jeszcze większym powodem do dumy i satysfakcji.

 

Partnerzy:
Wszelkie prawa zastrzeżone Paweł Spisak | Powered by C5