Brązowy medal Mistrzostw Świata w  Lion d’Anger.

Banderas_Strzegom_www.jpg
Trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata Młodych Koni we Francji, wywalczyłem na 6 letnim Banderasie. To wspaniałe zwieńczenie sezonu, podczas którego pracowałem głównie z młodymi końmi.


Banderas gwiazdą sezonu!!!

Sezon 2013 oficjalnie mogę uznać za zakończony, zakończony dużym sukcesem. Był to rok zdecydowanie lżejszy od poprzednich. Dominowały starty krajowe i praca z młodymi końmi, które w większości spisywały się bardzo dobrze.

Rozpocząłem z Pasją, klaczą, której dosiadałem dzięki współpracy ze Stadniną Koni w Racocie. Seria zwycięstw, w Strzegomiu i Białym Borze napawała optymizmem. Ze startu na start, Pasja prezentowała coraz lepszą formę. Ostatnimi zawodami Pasji w tym sezonie był konkurs CIC2** w Baborówku.
Zajęliśmy drugie miejsce, w doborowym towarzystwie. Niestety po zawodach okazało się, że klacz uległa kontuzji, co uniemożliwiło nam kontynuowanie
startów.

Kolejnym koniem, na którym startowałem był janowski Elaborat. Początek sezonu w jego wydaniu był równie udany. Wygraliśmy klasę P w Sopocie.  Po dobrym początku przyszedł słabszy moment. Zwiększone  wymagania do poziomy 1* zaskoczyły Elaborata  przez co, nie ukończyliśmy zawodów w Białym Borze. Następnym startem były zawody w Kwiekach.  Tym razem poszło zdecydowanie lepiej i skończyliśmy konkurs CNC1* na drugim miejscu.

Młody Dolar, który rozpoczął swoją przygodę z WKKW spisywał się znakomicie. W trzech konkursach, w których brał udział, dwa razy wygrał i raz był drugi. To koń z ogromnym potencjałem. Jeśli nadal będzie się tak świetnie rozwijał, istnieją duże szanse na bardzo dobre wyniki w przyszłości, w
wyższych klasach.

Nie mogę nie wspomnieć o 4 miejscu Kodeny  w Mistrzostwach Polski Koni 4 letnich. Kodena
jest własnością państwa Bagniewskich. Nasza krótka współpraca była dla mnie
przyjemnością.

Marek_i_Ja_www.jpg

No i wreszcie Banderas! 
Rozpocząłem pracę z tym koniem, nie stawiając szczególnych zadań i bez
konkretnych oczekiwań. Jego doświadczenie w zawodach WKKW było bardzo małe.
Pierwsze starty pokazały potencjał drzemiący w tym koniu. Jednak progres, jaki
wykonywał przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Nasze starty  w Racocie i Jaroszówce, następnie w
międzynarodowych zawodach w Baborówku, przynosiły zwycięstwa, myślałem, że
uwieńczeniem będzie, zdobycie Mistrzostwa Polski Młodych Koni w kategorii 6
latków i wreszcie, przyszedł start we Francji. Brązowy medal Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lion d’Anger, to wynik marzeń!!! Ten medal,  to najlepsze miejsce zdobyte przez polską parę w historii rozgrywania tej imprezy! W mojej ocenie jest to sukces, który stawiam na równi ze wszystkimi dotychczas osiągniętymi przeze mnie, łącznie ze startami w Igrzyskach Olimpijskich. Brąz na tej rangi imprezie, daje bowiem realne szanse na osiąganie podobnych wyników, w największych europejskich i światowych imprezach. Przy tej okazji chciałbym bardzo mocno podziękować właścicielowi Banderasa Markowi Jodko oraz jego córce Agacie za  zaufanie, jakim mnie obdarzyli, powierzając mi tak wspaniałego konia. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie nadal równie owocna i satysfakcjonująca.

Kończąc sezon sukcesem w Mistrzostwach Świata mogę z optymizmem planować starty na rok następny.

Partnerzy:
Wszelkie prawa zastrzeżone Paweł Spisak | Powered by C5