CIC3* Wiesbaden

Po udanych występach w Sopocie i Białym Borze start w trzygwiazdkowych zawodach w Wiesbaden, zaliczam do słabszych.  Do  Niemiec zabrałem  Weriusza i Baryta.

Zawody, zorganizowane były w pięknym parku, przy zamku Biebrich. Poza zawodami WKKW rozegrane były również międzynarodowe konkursy w skokach i ujeżdżeniu. Mały teren, bardzo duża ilość koni i nietypowe otoczenie wymagały od koni dużej odporności psychicznej.

 Z taką atmosferą  nie poradził sobie Baryt. Podczas całego pobytu, był bardzo nerwowy i rozkojarzony , fakt, że jest ogierem jeszcze bardziej utrudniał start. Na czworoboku  w żaden sposób nie mogłem skupić jego uwagi na pracy. Wynik powyżej 60 punktów karnych był najsłabszym w naszej karierze.  Dwie zrzutki na parkurze to również efekt  rozkojarzenia. Kros skończyliśmy z jednym wyłamaniem na wąskim froncie po coffinie.  Baryt generalnie skakał dobrze jednak nadal ciężko mu zaufać. W trudnych momentach bywa nieprzewidywalny.    

Weriusz po przeciętnym czworoboku (56 pkt.) i jednej zrzutce na parkurze zajmował 16 pozycję. Przed krosem zdecydowałem się na wycofanie go z kontynuowania zawodów. Prawdopodobieństwo  zajęcia miejsca w czołówce było niewielkie a koń w jego wieku nie potrzebuje startów by zdobywać doświadczenie, tylko dla dobrych wyników. Dzięki temu mogłem zgłosić Weriusza do zawodów w Strzegomiu, które odbędą się w ostatni weekend czerwca. W Strzegomiu wystartuję również na Wagu i Barycie. Wszystkie konie wezmą udział w seriach trzygwiazdkowych.

Partnerzy:
Wszelkie prawa zastrzeżone Paweł Spisak | Powered by C5