Popis młodych koni w Sopocie. Pierwsza próba dla Waga.

strona3_sopot.JPG

 

 Międzynarodowe i ogólnopolskie zawody w Sopocie były pierwszym startem Waga w tym roku i kolejnym sprawdzianem dla młodych koni.  Poza Wagiem, wystartowałem na Stronie II, debiutując w klasie P oraz Nadziei, w klasie L.  Do Sopotu przyjechaliśmy dość liczną, klubową  reprezentacją:  Michał Zakrzewski z Ekologiem i  Sara Śnioch z Tamburynkiem wystartowali w  klasie L, Joanna Przybył z Narcyzem CIC1*, Ola Malicka na Damie CIC2* oraz Lesław Gerlaczyński na Niagarze w klasie P.

wag1_sopot.JPG

 Pierwsze występy Waga na czworoboku w sezonie zazwyczaj nie wypadały najlepiej. Tak też niestety było  tym razem. Podczas programu ujeżdżenia Wag był spięty i nerwowy, próba użycia kiełzna munsztukowego okazała się w tym przypadku nie trafiona. Na krosie natomiast Wag skakał bardzo dobrze i pewnie dając się kontrolować między przeszkodami. Kros ukończyliśmy z nieznacznym przekroczeniem normy czasu, pod koniec  przejazdu pomyliłem nieco trasę. Podczas wieczornego sprawdzania kondycji koni po krosie wspólnie z doktorem Okońskim bardzo dobrze oceniliśmy formę Waga i ze spokojem czekałem na przegląd weterynaryjny. Niestety  rano Wag nie ruszał się już tak swobodnie i dobrze. W tej sytuacji podjąłem decyzję o wycofaniu konia z konkursu skoków. Planując start na Igrzyskach w Londynie nie mogę ryzykować zdrowia konia, nie będąc pewnym, czy nic poważnego się nie dzieje. Bezpośrednio po zawodach Wag został poddany szczegółowym badaniom przez dwóch lekarzy. Chciałem by diagnoza była możliwie najpełniejsza. Stwierdzono stan zapalny w okolicach stawu pęcinowego. Według opinii lekarzy po tygodniowym okresie aktywnego odpoczynku i leczenia, Wag będzie mógł wrócić do przygotowań przed kolejnymi startami.

 Konkursy krajowe to popis moich młodych koni. Zarówno Strona II, jak i Nadzieja zachwyciły wszystkich podczas próby ujeżdżenia uzyskując fantastyczne wyniki. Przejazd na Nadziei w klasie L został oceniony na  30,7 pkt. karnych, natomiast Strony II w klasie P na 28,7 pkt.!!!  Nadzieja ukończyła całe zawody z wynikiem z ujeżdżenia skacząc na krosie i parkurze bez najmniejszych problemów. Konkurs wygraliśmy z prawie dziesięciopunktową przewagą nad następną parą!

 Start Strony II w Sopocie był jej debiutem w klasie P. Trasa krosu w mojej opinii była trudna i wymagająca biorąc pod uwagę fakt, że to dopiero początek sezonu. Wywoływało  moje obawy, czy nie będzie za dużym przeskokiem dla Strony, co zdawał się potwierdzić początek krosu. Szybko pojawiające się, pierwsze, trudne kombinacje z niejednoznacznymi dystansami pomiędzy poszczególnymi skokami, bez  odpowiedniego wprowadzenia w postaci większej ilości łatwiejszych skoków powodowały niepewność  u konia.  Jednak po przeszkodzie nr 6, Strona weszła w odpowiedni rytm i resztę krosu pokonała jak z nut. Następnego dnia na parkurze skakała swobodnie, z dużym zapasem i przede wszystkim bezbłędnie. Ostatecznie zwyciężyliśmy w klasie P z przewagą podobną,  jak w klasie L na Nadziei. Jeszcze raz udowodniła, że to koń z dużym potencjałem i możliwościami.

W klasie L Sara Śnioch i Tamburynek zdobyli 5 miejsce, Michał Zakrzewski debiutując na Ekologu zajął miejsce 17. Joanna Przybył i Narcyz w CIC1*skończyli zawody na miejscu ósmym a Lesław Gerlaczyński i Niagara w klasie P wywalczyli pozycję 16.

Partnerzy:
Wszelkie prawa zastrzeżone Paweł Spisak | Powered by C5