Racockie debiuty

W ogólnopolskich zawodach w WKKW  w Racocie wystartowało aż siedem par reprezentujących barwy naszego klubu. Wszystkie konie lub jeźdźcy  debiutowali w poszczególnych klasach.  Atrakcja pode mną pierwszy raz wystartowała w klasie CNC1*, Łowca debiutował w klasie P. Swój pierwszy start zanotowały Strona II i Elaborat oba pod Markiem Karolewiczem w klasie L.  Joanna Przybył i Narcyz wystartowali w CNC1*, Kamil Zblewski i Bond w klasie L i Jarosław Pilichowski i Internet w LL.

owca.JPG

Bardzo dobrze oceniam starty Łowcy i Elaborata. Łowca szczególnie dobrze pokazał się podczas skoków i krosu. Jego skoki były pewne a galop w terenie imponował obszernością.  Na czworoboku jest sporo do poprawienia, brakuje jeszcze precyzji przy wykonywaniu poszczególnych elementów. Ostatecznie 57 pkt. karnych na czworoboku, czysty kros i parkur dały nam 4 miejsce.

Elaborat we wszystkich próbach pokazał się z jak najlepszej strony. Elastyczny, luźny ruch na czworoboku dały 49 pkt. i 3 miejsce, mimo wjazdu na czworobok  bez sygnału sędziego za co został ukarany dodatkowo dwoma punktami karnymi. Na krosie i parkurze skakał bardzo pewnie. Przejście do kłusa przed końcowymi celownikami zwiększyło bagarz punktowy o 4 oczka co ostatecznie zepchnęło  go na 5 miejsce w klasyfikacji końcowej.  Duże brawa należą się Markowi za bardzo dobre przygotowanie i zaprezentowanie zarówno Elaborata jak i Strony , która po dobrym ujeżdżeniu i czystym parkurze nie ukończyła krosu.  Jej eliminacja była spowodowana przypadkowym upadkiem jeźdźca przed przeszkodą wodną.

Atarkcja dużo lepiej niż w Jaroszówce pokazała się na czworoboku choć nie obyło się bez błędów(53 pkt.). Na parkurze dość niespodziewanie strąciła jedną przeszkodę lecz winę za ten błąd muszę wziąć na siebie. Kros również ukończyliśmy z jednym błędem.  Mam nadzieję, że kolejny start będzie znacznie lepszy.

Narcyz pod Asią zajęli 14 miejsce, Kamil i  Bond 20 a Jarek i Internet 16.

 

Partnerzy:
Wszelkie prawa zastrzeżone Paweł Spisak | Powered by C5