CNC Racot 2012. Kolejny udany start młodych koni.

 strona_racot.JPG

 

 

W dniach 12-13.05. odbyły się ogólnopolskie zawody WKKW w Racocie. Były to kolejne w tym roku udany start moich młodych koni.

Nasz klub reprezentowało sześciu zawodników na ośmiu koniach. Bardzo dobrze spisały się wszystkie nasze młode konie. Strona II pode mną kolejny razy wygrała klasę L z wyraźną przewagą nad następnymi parami. Wynik jaki uzyskaliśmy to 36,8 pkt. ! Siódmą pozycję w tej samej klasie zajął Michał Zakrzewski na Ekologu (55.9pkt.). Na pochwałę zasługuje znacznie lepszy przejazd podczas ujeżdżenia w porównaniu z wcześniejszymi zawodami. Trzeci w klasie L był Jacek Kowerski i El Ninio z wynikiem 51,1pkt. Trzydzieste drugie miejsce zajął Jarek Pilichowski na Internecie.

W klasie P wystartowałem na Elaboracie co było debiutem tego konia na tym poziomie. Debiut wypadł bardzo udanie kończąc konkurs na piątym miejscu. Bardzo dobrze spisała się Sara Śnioch zajmując czwartą lokatę w tym samym konkursie.

Po nieudanym rozpoczęciu sezonu Baryta w Jaroszówce postanowiłem, że w Racocie wystartujemy w konkursie jednogwiazdkowym. Dla Baryta miał to być start motywacyjny, dodający pewności przed kolejnymi ważnymi startami. Niestety po dobrych przejazdach na ujeżdżeniu i skokach, kros okazał się ponownie zbyt stresujący dla tego konia. Po błędach na przeszkodzie wodnej wycofałem się z kontynuowania przebiegu.  Zwycięstwo w CNC1* odniosła debiutująca w naszych barwach Joanna Żuk na Maderze.

 

Partnerzy:
Wszelkie prawa zastrzeżone Paweł Spisak | Powered by C5