Szkolenie z Andreasem Dibowskim zakończone !

W Skibnie zakończyło się właśnie 3 dniowe szkolenie z Andreasem Dibowskim.  Niemiecki szkoleniowiec przyjechał do Polski na moje specjalne zaproszenie.  Jak wiele i w teorii i w praktyce daje praca z najlepszymi, światowymi szkoleniowcami uczestnicy przekonali się bardzo szybko. W konsultacjach,  w Skibnie uczestniczyło 12 par, reprezentujących bardzo zróżnicowany poziom wyszkolenia. Spośród czołowych Polskich zawodników między innymi Paweł Warszawski i Jerzy Krukowski. Niemiecki szkoleniowiec, w bardzo indywidualny sposób traktował każdą z par. Stąd pierwszy dzień poświęciliśmy analizie stopnia wyszkolenie jeźdźca i konia. To bardzo ważne, by określić punkt wyjściowy i cel, jaki para zamierza osiągnąć.  

Treningi obejmowały zarówno szkolenie z zakresu pokonywania przeszkód terenowych, parkurowych jak i pracy ujeżdżeniowej na czworoboku. Podczas całego szkolenia główny nacisk kładziony był na poprawę harmonii miedzy koniem i jeźdźcem oraz precyzyjne i delikatne stosowanie pomocy.

Podczas sesji skokowych jeźdźcy musieli pokonywać bardzo urozmaicone kombinacje przeszkód terenowych i parkurowych. W trakcie kolejnych przejazdów o wzrastającym stopniu trudności  Andres Dibowski zwracał ogromną uwagę na prawidłowość dosiadu, rytm i rozluźnienie podczas wykonywanych ćwiczeń. Na uwagę zasługuje bardzo indywidualne podejście do każdej z par. Praca ujeżdżeniowa na czworoboku skupiała się również na rozluźnieniu konia i precyzyjnym oddziaływaniu jeźdźca na konia. Liczna grupa obserwatorów z dużym zaskoczeniem stwierdzała jak szybko dochodziło do poprawy w wykonywaniu poszczególnych elementów programów ujeżdżeniowych. Uwagi kierowane do uczestników dotyczyły głównie podstaw, o których tak często zapomina się w codziennej pracy. Bez tego osiąganie dobrych rezultatów na wyższym poziomie jest absolutnie niemożliwe.

Okazuje się, że adresatem tego typu konsultacji, nie muszą być wyłącznie jeźdźcy najwyższej próby, startujący w najpoważniejszych zawodach. Ci stawiający w sporcie pierwsze kroki, przekonali się, jak waży jest kontakt i czerpanie z myśli treningowej na najwyższym, światowym poziomie. Pewne proste wydawałoby się czynności, warunkują dalszy rozwój kariery. To wskazówki, jak postępować z koniem, jak planować dalszy trening.

Szkolenie obejmowało również obszerną część teoretyczną. To część szkolenia, którego u nas często brakuje. Teoria jest nagminnie pomijana. Wszystkie wykłady były doskonale ilustrowane materiałami fotograficznymi i filmowymi. W pierwszej części Dibowski przedstawił zasady jazdy w krosie oraz parkurze. Druga część natomiast obejmowała zasady treningu, przygotowania do zawodów i opieki nad koniem WKKW. Zarówno podczas jak i po wykładach wywiązywała się ożywiona dyskusja a zawodnicy i trenerzy mieli możliwość zadawania wielu pytań, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi wynikające z wieloletniego doświadczenia trenerskiego i zawodniczego.

W szkoleniu uczestniczyli nie tylko jeźdźcy ale również trenerzy. Jest to bardzo ważne przy tego typu konsultacjach gdyż tylko kontynuacja pokazanych metod treningowych może przynieść oczekiwane efekty.   

Zadowolenie uczestników pokazuje jak bardzo potrzebne są tego typu szkolenia. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się organizować kolejne spotkania ze światowej klasy szkoleniowcami.

 Zdjęcia z konsultacji dostępne w galerii :http://pawelspisak.pl/galerie/konsultacja-dibowski/

 

Partnerzy:
Wszelkie prawa zastrzeżone Paweł Spisak | Powered by C5