Treningowo w Strzegomiu

 

 

 Wag został najwyżej ocenionym, polskim koniem, podczas próby ujeżdżenia strzegomskich zawodów, zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata.  Przejazd ukończyliśmy z wynikiem 52 pkt, co dało nam 12stą lokatę.

Próba ujeżdżenia była jedyną, w której wystartowaliśmy.  Wyjazd do Strzegomia potraktowałem, jako start treningowy w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich.  Nie chciałem forsować Waga, który dopiero doszedł do siebie, po kontuzji z Sopotu.

Pojechaliśmy tylko ujeżdżenie, ponieważ to ten element wymaga najwięcej pracy. Nasz występ na poprzednich zawodach pozostawiał  wiele do życzenia.  Start w Strzegomiu Andreasa Dibowskiego, stworzył świetną okazję, by jeszcze więcej potrenować elementy czworoboku, pod jego okiem. Na efekty nie trzeba było długo czekać, nasz przejazd był zdecydowanie pewniejszy i lepszy niż poprzedni.  Nie ustrzegliśmy się wprawdzie kilku błędów, nad eliminacją których rozpocząłem pracę bezpośrednio po zawodach. Treningi kontynuowałem u Andreasa, w Niemczech .

 Następnym sprawdzianem naszej formy będą zbliżające się Mistrzostwa Polski w Białym Borze. Mam nadzieję, że forma Waga nadal będzie rosła a jego kondycja i zdrowie pozwolą na dalsze, niczym już nie zakłócone  przygotowania do najważniejszego startu, w Londynie.

 

Partnerzy:
Wszelkie prawa zastrzeżone Paweł Spisak | Powered by C5