Zwycięstwa w Strzegomiu i w Sopocie. Nowy sezon rozpoczęty.

Po długiej, zimowej przerwie z sukcesami rozpocząłem sezon. Wygrane w Strzegomiu i Sopocie, napawają optymizmem.  To dla mnie  sezon debiutów. Nowe konie w mojej stajni, nowe wyzwania.

 Banderas.jpg

Ogólnopolskie zawody w Strzegomiu, w konkursie CNC1*, wygrałem z Pasją. To bardzo udany występ i mój pierwszy w tym sezonie debiut. Pasja jest w mojej stajni zaledwie od 3 miesięcy.  Po dobrym programie na czworoboku; 47 pkt. oraz bezbłędnych przejazdach w skokach i krosie Pasja, zdecydowanie wygrała konkurs.  Praca z nią, z dnia na dzień staje się  coraz bardziej przyjemna a dobry wynik na pierwszych zawodach daje nadzieje na sukcesy w przyszłości.

Kolejnym debiutem, również w Strzegomiu, był start, w konkursie klasy P, na Banderasie.  To bardzo obiecujący, sześcioletni koń własności Marka Jodki.  Podczas ujeżdżenia Banderas nie pokazał swoich, pełnych możliwości.  Był spięty, co spowodowało błędy w przejeździe.  Nie jest to dla mnie zaskakujące, ponieważ Banderas ma małe doświadczenie, w startach WKKW, co mamy nadzieję szybko nadrobić. Zdecydowanie lepszy w jego wykonaniu były kros i skoki, obie próby pokonaliśmy bez punktów karnych.  Dzięki czemu  zawody ukończyliśmy z wynikiem z ujeżdżenia (57 pkt.) i zdobyliśmy czwarte miejsce.

Barwy naszego klubu były w Strzegomiu reprezentowane,  nie tylko przeze mnie.  Michał Zakrzewski  wystartował na Ekologu, w klasie P, natomiast,  Hania Stryjewska na Forescie i Hania Szymańska na Waterllo w klasie LL.  Ekolog podczas ujeżdżenia nie potrafił skoncentrować się na pracy, skutek; słaby wynik  (68pkt.)  Dobry  kros i parkur pozwoliły na ukończenie zawodów, na ósmym miejscu. Hania Szymańska na Waterllo wygrała konkurs krosowy, oceniany na styl, co pozwoliło jej zająć siódme miejsce, w całym konkursie. Hania Stryjewska na Forescie była 13.

 

W Sopocie, tydzień później  wystartowałem na Elaboracie w klasie P. Świetne ujeżdżenie 31,8 pkt. jedna zrzutka na parkurze oraz bezbłędny kros dały nam zwycięstwo, z którego bardzo się cieszę.  Również zwycięsko zakończył się start w klasie L, gdzie wystartowałem z czteroletnim Dolarem. Wynik jaki uzyskaliśmy na ujeżdżeniu to 38 pkt. !!! Kros i skoki zakończyliśmy bez punktów karnych. Wygrana ta dała mi dużo radości gdyż był to pierwszy start Dolara w zawodach, kolejny bardzo obiecujący debiut.

W klasie P wystartowała również Sara Śnioch na Tamburynku zajmując 26 miejsce. Hania Szymańska i Waterllo w klasie L zajęli miejsce 32 a Jacek Kowerski na klaczy Garina miejsce piąte. Zawody w klasie LL, Hania Szymańska i Forest Champion ukończyli na miejscu 13.

Kolejny start już niebawem w Racocie. Mam nadzieję, że będzie on równie udany jak zawody w Strzegomiu i Sopocie. 

Partnerzy:
Wszelkie prawa zastrzeżone Paweł Spisak | Powered by C5