Skibno - tu trenują najlepsi

Od 2000-go roku tworzymy i nieustannie udoskonalamy ośrodek w Skibnie. Efekty to sukcesy Pawła Spisaka oraz kilkunastu jeźdźców/zawodników JKS Skibno. Prezesem i twórcą JKS Skibno, jest inż. Lesław Spisak. Dzięki jego pasji powstała profesjonalna, rozpoznawalna i kojarzona, nie tylko w Polsce, „stajnia sportowa”.

Nasi jeźdźcy, zdobywając najwyższe miejsca w ogólnopolskich zawodach WKKW, są podziwiani za styl jazdy. Perfekcyjny dosiad, doskonałe ujeżdżenie a także wyjątkowa dbałość o konia to znaki rozpoznawcze zawodników JKS Skibno. Joanna Przybył, Aleksandra Malicka, Sara Śnioch są zawodniczkami naszego klubu, które powołano do kadry narodowej.

Wykorzystanie światowych trendów, oraz metodyczna dyscyplina pracy wyróżnia nasz proces treningowy. W WKKW ani żadnej dyscyplinie jeździeckiej, nie ma miejsca na improwizację. Tak niestety częstą w polskim jeździectwie.

Paweł Spisak, ucząc się od najlepszych w Świecie, wdrożył w Skibnie system treningowy, oparty na niemieckiej, uważanej obecnie za najlepszą w Europie, szkole jazdy. Tu od pierwszego treningu ważny jest każdy szczegół: dosiadu oraz współpracy z koniem opartej na zasadach partnerstwa i wzajemnego zrozumienia.

Zapewniamy:

  • Szkolenia dla jeźdźców, zawodników lub przyszłych zawodników.
  • Treningi indywidualne na każdym poziomie zaawansowania.
  • Trening koni.
  • Konsultacje przy zakupie lub sprzedaży koni.
  • Pensjonat dla koni.

Szczegóły treningu jeźdźca oraz pobytu konia w Skibnie, warunki i cele, jakie chcemy wspólnie osiągnąć, zawsze ustalamy indywidualnie z Pawłem Spisakiem.

Skibno, tu pierwszy raz wsiądziesz na konia.

Nie musisz mieć ambicji zawodniczych, chcesz cieszyć się najpiękniejszym sposobem rekreacji. Wsiądź na konia w Skibnie. Nauczymy Ciebie solidnych podstaw, a to najważniejsze, by czerpać przyjemność z jazdy konnej. W naszej stajni pracują tylko wykształceni, certyfikowani instruktorzy, już od pierwszego kontaktu z koniem, uczą prawidłowych postaw i zachowań.

Tylko od jeźdźca zależy, jak je później wykorzysta i czy poprzestanie na rekreacji, czy zechce poczuć adrenalinę i przyjemność rywalizacji sportowej. W wielu stajniach nie ma takich możliwości a źle przekazana wiedza, pokutuje przez lata, zmniejszając radość galopu, na końskim grzbiecie.

Ośrodek, posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego.

W Skibnie koń może być Twoim terapeutą.

Hipoterapia. To nie tylko rehabilitacja na koniu ale także terapeutyczna i relaksująca jazda konna.

Mgr Izabela Spisak, jest pedagogiem i certyfikowanym terapeutą. Prowadzi hipoterapię z dziećmi o różnym stopniu niepełnosprawności. Osiąga duże sukcesy w pracy z dziećmi z autyzmem oraz porażeniem mózgowym.

Terapeutyczna jazda konna to także wspaniały sposób na poprawę koordynacji ruchowej, ogólnej kondycji fizycznej, sprawności motorycznej. Przebywanie ze zwierzęciem, bliskość natury odpręża i relaksuje.

Wybierając ośrodek prowadzący hipoterapię, ważne by mieli Państwo pewność, że trafiają do profesjonalistów. My każdego pacjenta konsultujemy indywidualnie. Wszelkie wskazania lub przeciwwskazania uzgadniamy z lekarzem. Współpracujemy z min. z pediatrą i ortopedą.

Partnerzy:
Wszelkie prawa zastrzeżone Paweł Spisak | Powered by C5